Zwykłe konto za 80 zł w skali miesiąca? Są banki, w których to możliwe…

Ile może kosztować konto osobiste? Może nie kosztować w ogóle (choć wtedy warto sprawdzić czy nie ma opłaty np. za kartę płatniczą). Zdarzają się też pakiety full-wypas, za które bank bierze nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Ja zaś otrzymałem od mojego czytelnika informację, że jego bank wycenił mu przyjemność posiadania konta osobistego na drobne…  80 zł w skali miesiąca. Nie wierzycie? Przeczytajcie fragment listu.

Pan Darek pisze tak: „Moje malutkie spostrzeżenie dotyczy pobierania prowizji w wysokości 4 zł za prowadzenie konta. Założyłem konto w Eurobanku 27 lutego tj. w sobotę. Kolejny dzień, niedziela, była już ostatni dniem lutego. W tym miesiącu bank pracował dla mnie praktycznie przez 30 godzin. W ciągu kolejnych 10 dni życie toczyło się leniwie: wpłaciłem ponad 1000 zł na konto, zrobiłem kilka przelewów… A najciekawsze jest to, że dziś zauważyłem, iż bank pobrał mi 4 zł opłaty za konto. Jak się dowiedziałem na infolinii, te 4 zł dotyczy opłaty za prowadzenie konta za poprzedni miesiąc kalendarzowy, czyli raptem za… półtora dnia. Śmieszne, co?

No, śmieszne, ale nie bardzo. Wygląda na to, że skoro półtora dnia korzystania z konta bankowego w Eurobanku jest warte 4 zł, to cały miesiąc bank wycenił na jakieś 80 zł. Niemało. Ciekawe czy pan Darek doceni fakt, że w kolejnym miesiącu dostanie bardzo duży rabat na korzystanie z usług swojego banku, bowiem za miesięczne korzystanie z konta zapłaci już tylko standardowe 4 zł. I znów będzie czuł się lekko, jak baletnica z reklamy Eurobanku 🙂

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Subiektywny newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślę ci powiadomienie o najważniejszych tematach dla twojego portfela. Otrzymasz też zestaw pożytecznych e-booków. Dla subskrybentów newslettera przygotowuję też specjalne wydarzenia (np. webinaria) oraz rankingi. Nie pożałujesz!

Zamknij